Tashkilotlarda raqamli transformatsiya holatini reyting baholash natijalari e’lon qilindi va unga ko‘ra Kadastr agentligi faoliyati 83.2 % bilan Davlat boshqaruv organlari orasida yuqori baholandi.
Reytingda respublikaning umumiy hisobda 91 ta ijro etuvchi hokimiyat organlari, xo‘jalik birlashmalari va mahalliy ijro etuvchi hokimiyat organlari ishtirok etdi.
Ma’lumot o‘rnida aytish joiz, mazkur reyting Vazirlar Mahkamasining 2021-yil 15-iyundagi “Raqamli iqtisodiyot va elektron hukumatning rivojlanish holatini reyting baholash tizimini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi qarori bilan amalga oshirib kelinmoqda.
Tashkilotlarda raqamli transformatsiya holatini reyting baholash ochiqlik va elektron ishtirok, elektron xizmatlar, axborot xavfsizligi hamda faoliyatning raqamlashganligi indekslari asosida amalga oshiriladi.